![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Ramar / Ram 15759366
*
nr 1575 9366
Ram
förgylld, omkring 1800, Sengustaviansk, ramens innermått: 119x87. Yttermått inklusive ram: 131x100 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 19:45:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 11:51:35
1
1.000 kr
30/10 19:40:15
2
1.400 kr
30/10 19:40:47
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sengustaviansk
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:21
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:13
*
Ram
nr 1575 9366
Ram
förgylld, omkring 1800, Sengustaviansk, ramens innermått: 119x87. Yttermått inklusive ram: 131x100 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 11:51:35 | 1 | 1.000 kr |
30/10 19:40:15 | 2 | 1.400 kr |
30/10 19:40:47 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sengustaviansk
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11 -
4078 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:21 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:13